В обласному центрі вiдкрили пам’ятні дошки землякам, якi мають польське походження. ФОТО

В обласному центрі вiдкрили пам’ятні дошки землякам, якi мають польське походження. ФОТО

Учора, 2 жовтня, у Кропивницькому вiдкрили пам’ятні дошки землякам, мешканцям мiста, якi мають польське походження: знаному письменнику i драматургу Юрiю Олешi та офiцерам-випускникам Єлисаветградського кавалерiйського училища, жертвам радянського тоталiтаризму Володимиру Дунiну-Жуховському i Григорiю Долiва-Добровольському. Про це йдеться на сайті міськради.
Об этом сообщает muskatmedia.in.ua со ссылкой на СМИ.

Iнiцiатором створення меморiальних об’єктiв стала обласна органiзацiя Асоцiацiї польських журналiстiв в Українi. Проект реалiзували за сприяння мiської влади та з фiнансовою пiдтримкою консульського вiддiлу посольства Польщi в Українi.

"Писати для дiтей – це справжнє мистецтво. Тут необхiдно мати складний дорослий досвiд. На мою думку, Юрiй Олеша має повне право бути гiдно вшанованим, як видатний письменник i мешканець Кропивницького" , – зауважив консул Посольства Республiки Польща в Українi Яцек Гоцловський.

Меморiальну дошку на честь Юрiя Олешi встановили на фасадi будинку по вулицi Шевченка, вулицi, де народився майбутнiй письменник, який не змiг розкрити себе в умовах сталiнського режиму.

"Кропивницький – багатонацiональне мiсто, у якому живуть i поважають один одного представники рiзних народiв. Важливо, що поляки, якi у непростих iсторичних умовах зумiли зберегти свою нацiональну культуру, беруть активну участь у громадському життi нашого міста. Багатогранна дiяльнiсть об’єднання полякiв "Полонiя" iменi Кароля Шимановського”, Асоцiацiї польських журналiстiв, якi нас зiбрали, сприяють утвердженню багатовiкових зв’язкiв мiж українським та польським народами. Хочу запевнити, що утвердження громадського миру та мiжнацiональної злагоди на територiї Кропивницького було, є i буде одним з прiоритетних напрямкiв дiяльностi мiської ради", – зазначив секретар мiської ради Андрiй Табалов.

Пам’ятну дошку польським офiцерам встановили на розi вулиць Дворцової та Нейгауза на стiнi колишнього офiцерського клубу. Це остання робота вiдомого кропивницького скульптора Вiктора Френчка, пам’ять якого учасники урочистостей вшанували хвилиною мовчання.

"Два польських офiцери стали справжнiми символами жертв сталiнського тоталiтаризму" , – зауважив голова об’єднання "Полонiя" Олександр Полячок.

Довідково: Володимир Дунiн-Жуховський i Григорiй Долива-Добровольський – люди з цiкавими i трагiчними долями: обоє народилися в Єлисаветградi, закiнчили Кавалерiйське училище, і воювали проти червоних, i проти бiлих у польсько-українських загонах пiд гаслом "За нашу i вашу вольнiсть". Закiнчили вищу воєнну школу у Варшавi. Обоє, пiд час вересневої кампанiї 1939 року потрапили в полон. Їх обох розстряли: Володимира Дунiн-Жуховського весною 1940 року пiд Смоленськом у Катинi, а Григорiя Долива-Добровольського за звинуваченням в антирадянськiй i антисоцiалiстичнiй дiяльностi у сiчнi 1952 року.


Джерело статті: “http://rk.kr.ua/v-oblasnomu-tsentri-vidkrili-pam-jatni-doshki-zemljakam-jaki-majut-polske-pohodzhennja-foto”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя