Бюджет-2020 руйнує децентралізацію та б’є по соціальних програмах – Порошенко

Лідер «Європейської солідарності», п’ятий президент України Петро Порошенко — Бюджет-2020 руйнує децентралізацію та б’є по соціальних програмах – Порошенко
Лідер «Європейської солідарності», п’ятий президент України Петро Порошенко
Бюджет наступного року не передбачає підвищення соціальних стандартів, як це було обіцяно чинною владою Об этом сообщает armembassy.in.ua со ссылкой на СМИ.


Бюджет-2020 у тому вигляді, який запропонував уряд, фактично руйнує здобутки проєвропейських реформ, започаткованих командою Порошенка, і знищує надію мільйонів українців на суттєве покращення їх соціального становища. Про це лідер «Європейської солідарності», п’ятий президент України Петро Порошенко заявив у кулуарах Верховної Ради під час розгляду головного фінансового документу країни на наступний рік.


«Після того, як був нанесений потужний удар європейській інтеграції України у вигляді прийняття законів, які руйнують наші зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію – зокрема, зміни до судової реформи, ми маємо удар по ще одній надзвичайно успішній реформі. П’ять років наша команда займалася реформою децентралізації. В чому вона полягає? Це не тільки додаткові права територіальним громадам, це і фінансове забезпечення діяльності територіальних громад в автоматичному режимі. Що відбулося зараз? Зараз гроші, які належать місцевому самоврядуванню, забрали на Київ. Для того, щоб київський чиновник в офісі президента або в уряді замість громади визначав – чи дасть він гроші на школу, дитячий садок, місцеву дорогу, лікарню, освітлення вулиць чи ні», – наголосив Порошенко.


«Успішна реформа, яка була зроблена, в тому числі за участю наших польських, німецьких партнерів, партнерів з Єврокомісії, на сьогоднішній день зазнала нищівного удару. Для чого це робиться? Наступного року місцеві вибори. Хочуть забрати у мерів і місцевих рад гроші для того, щоб вони на колінах повзли до Києва. І для того, щоб різко збільшити корупційну складову у перерозподілі мільярдів коштів платників податків», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».


Він також акцентував на тому, що бюджет наступного року не передбачає підвищення соціальних стандартів, як це було обіцяно чинною владою. «Всі реформи – починаючи з сільської медицини – на це в них грошей немає. Починаючи від телемедицини, від якої залежить мільйони українців. Сьогодні ми фактично перекрили фінансування тих проектів, куди вже витрачено мільярди державних коштів», – нагадав Порошенко.


«Йдеться і про субсидії, які мають бути захищені, люди не мають постраждати від підвищення тарифів. Намагаються знову обдурити людей. Подивиться на рівень мінімальної пенсії – у першому півріччі 2020 року вони взагалі не планують його піднімати», – наголосив Порошенко.


Він також звернув увагу на відсутність фінансування будівництва житла для контрактників, скасування так званої «тринадцятої пенсії» і допомоги багатодітним родинам.


«Згадайте, цього року ми запровадили для найменш захищених верств населення – для пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію – 13-ту пенсію. Ця програма також не знайшла своє відображення в проекті Державного бюджету. Допомога родинам з дітьми – на третю, четверту дитину, до півтори тисячі гривень щомісяця родини багатодітні отримували, зараз це також не є пріоритетом», – наголосив Порошенко.


Як відомо, 14 листопада Рада прийняла Держбюджет-2020.


Читайте також: Дизель-шоу у Верховній Раді. Як «Слуги народу» свій перший бюджет приймали


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/byudzhet-2020-ruynuje-decentralizaciyu-ta-bje-po-socialnih-programah-poroshenko--640001.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя